Janko (VYPREDANÉ)

 
Tip Zväčšiť
  • 1 z 2

PREDOBJEDNÁVKY - SADBU EXPEDUJEME AŽ OD SEPTEMBERA 2023! 

  • Ozimný paličiak ozdravený od vírusov. Veľké pravidelné guľovité cibule, výrazná fialová kresba, strúčiky sú veľké, pravidelne usporiadané v cibuli v jednom rade. Listy široké, veľké, vzpriamené.
  • Výnosná odroda s vysokou skladovateľnosťou. Chuť ušľachtilá, veľmi ostrá.
  • Počet strúčikov v cibuli: 6 (4–8)
  • Počet strúčikov v sadbe: 80–120 v 1 kg
  • Odporúčaná hustota výsadby: 19–24 rastlín na m2 (35 × 12–15 cm)
  • Termín zberu: od polovice júla (v suchých horúcich rokoch aj skôr)
  • Ozimný širokolistý paličiak.

 

 

 

 

Dostupnosť Zvoľte variant Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné
Variant
€5,50 €9,50 €5,50 €10,50 od €5,50
Značka Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
Kategória Český cesnak
Záruka 2 roky
Garancia doručenia
nepoškodeného tovaru
Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku
 

Janko je veľmi výnosná odroda. Skladovateľnosť je vysoká. Ide o poloneskorú až neskorú odrodu. Úroda je v závislosti na roku a lokalite od polovice júla do začiatku augusta. Na trh sa dodáva „bezvirózna sadba“ – východiskový materiál bol ozdravený od všetkých ekonomicky významných vírusov. Chuť je veľmi ostrá, ušľachtilá. Janko je odroda odolná voči mrazu.

Využitie

Janko je veľmi výnosná veľkostružková odroda cesnaku, ktorú v kuchyni oceníme najmä pri príprave pokrmov, do ktorých patrí väčšie množstvo tejto aromatickej zeleniny. Chuťovo je ušľachtilá a veľmi ostrá. Jednoduché lúpanie veľkých strúčikov potom určite veľmi oceníme na zabíjačkách.
Vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu a skvelým vlastnostiam, tým aj dobrou predajnosťou, je odroda Janko skvelou voľbou aj pre veľkopestovateľov.

Názor šľachtiteľa

Janko patrí spoločne s odrodou Rusinka medzi prvé odrody registrované Ing. Václavom Kozákom, nástupcom Ing. Jána Kozáka. Po pôvodnom šľachtiteľovi tiež odroda získala práve názov Janko. Obaja na odrode pracovali 10 rokov. Odroda vznikla výbermi a ozdravením starej českej krajovej odrody.